wtorek,
19 marca 2019.
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety


Diament w środku Zabłocia[ 2008-01-28 12:29:24 ]


Diamante Plaza jest pierwszą inwestycją Aldesa Polska w Europie Środkowowschodniej. „Wybór Krakowa na miejsce naszej pierwszej inwestycji w Europie Środkowowschodniej nie jest przypadkowy. Kraków to miasto wielkich możliwości - ma szansę na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój i my chcemy w tym procesie uczestniczyć. Coraz więcej firm widzi swoje miejsce w Krakowie, korzysta z potencjału, który tkwi w tym miejscu i ludziach, więc nasza inwestycja jest odpowiedzią na związane z tym potrzeby. Jej rola polega na tworzeniu nowoczesnych, wykraczających poza standard warunków pracy.” mówi Carlos Rubal, Dyrektor Generalny Aldesa Polska.

Diamante Plaza powstaje na skrzyżowaniu ulic Dekerta i Grudzińskiego. Będzie to czterokondygnacyjny budynek oferujący dziesięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej i komercyjnej klasy A, z dwupoziomowym garażem podziemnym na 193 miejsc parkingowych, a także lunch bar, dwie sale konferencyjne i zielone patio. Ten nowoczesny, ekskluzywny biurowiec jest usytuowany w dogodnej lokalizacji Krakowa – dzielnicy Zabłocie, znajdującej się w bliskim sąsiedztwie Podgórza i tylko 2,5 km od Rynku Głównego. Projekt Diamante Plaza powstał w renomowanej krakowskiej pracowni architektonicznej DDJM. Autorami projektu są: arch. Wojciech Miecznikowski, arch. Piotr Uherek, arch. Marcin Boniakowski i arch. Justyna Tomczyk. Nad całością czuwał wybitny polski architekt - Marek Dunikowski.


Typowe piętro biurowca będzie oferowało od 200 do 2730 m² komfortowej, jasnej przestrzeni biurowej, którą można dowolnie zaaranżować – od typowo gabinetowej, aż po tzw. „open space”. Budynek zostanie wyposażony w najwyższej jakości udogodnienia i wyposażenie techniczne, m.in. doskonałą izolację termiczną i dźwiękową oraz efektywne centralne ogrzewanie. Nowoczesne systemy telekomunikacyjne umożliwią najwyższą jakość połączeń i szybkie przesyłanie danych. Centralny system klimatyzacyjny pozwoli na lokalne zmiany w temperaturze powietrza. Duży komfort dla najemców stanowić będzie wysokość piętra – 2.85 wysokości użytkowej na każdym piętrze, a także podniesiona podłoga techniczna oraz podwieszane sufity, umożliwiające dowolny układ okablowania oraz dzielenie przestrzeni. Ten nowoczesny biurowiec będzie posiadał centralnie monitorowany system bezpieczeństwa oraz 24 godzinną ochronę, zabezpieczenia przeciwpożarowe i stację zasilania awaryjnego.


Zakończenie budowy i oddanie do użytku Diamante Plaza planowane jest na 2009 rok.


źródło: Małopolski Przegląd Nieruchomości

Copyright 1999-2006 KGM. Wszystkie prawa zastrzeżone